Askılı Tekstil Taşıma

Tekstil ürünlerinin taşınması taşımacılık sektöründeki diğer ürünlere göre daha zor bir şekilde yapılmaktadır. Askılı tekstil taşıma yaparken standartla uygun araçların kullanılması gerekmektedir. Kumaşa ya da kıyafete herhangi bir zararın gelmesini önleyecek şekilde Askılı tekstil taşıma işinin yapılması gerekmektedir. Askılı tekstil taşıma işi yapılırken ilk olarak ürünün doğru bir şekilde kolilenmesi gerekmektedir. Kolilenen ürünlerin askı sistemi ile taşınması çok daha faydalı olacaktır.

Tekstil Ürünleri Taşınırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

Tekstil sektörü ülkeler arasında yayılmakta olan bir sektördür. Bu yayılmada 2 farklı durum vardır. İlk durma baktığımız zaman bir ülkede üretilmiş olan tekstil ürününün diğer ülkelerde de kullanılmasıdır. Bu durum tüm dünya genelinde ülkeler arasında tekstil sektörü ile alakalı olarak yapılan bir durumdur. İkici durum ise yine tekstil sektörünün global bir sektör olmasından kaynaklanmaktadır. Bir ülkede tekstil sektörü için başka bir ülkede o ipler ile kumaş yapılır ve başka bir ülkede de tekstil sektörü için son ürüne dönüşmüş olur. Tekstil sektörünün de global bir sektör olasından dolayı taşıma ve dağıtımın sistematik bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Tekstil ürünleri 3 farklı şekilde taşınabilmektedir. Bunlar rulo, koli ve askılı olarak bulunmaktadır. Taşınılacak olan ürüne göre bu sitemlerden hangisinin kullanılacağına Askılı tekstil taşıma yapılırken karar verilmektedir. Askılı tekstil taşıma yapılırken kullanılan aracın kapıları v askıları paslanmaz metalden yapılmaktadır. Askılı şekilde taşınan ürünlerin ütüsünün bozulmamsı için oldukça büyük bir gayret sarf edilmektedir.

Nem ve güneş ışınları tekstil ürünlerinin deforme olmalarına neden olmaktadır. Bundan dolayı taşımacılım yapılırken 15-20 derece arasında sıcaklığa sahip şekilde taşınılması gerekmektedir. Taşıma yapacak olan aracın temiz olması ve içerisinde herhangi bir haşere ya da böcek olmamsına özellikle bakılması gerekmektedir.

Firmamız tüm bu noktalara dikkat ederek ürünleri sorunsuz bir şekilde Askılı tekstil taşıma ile taşımaktadır. Sorunsuz bir şekilde tekstil ürünlerinizin taşınmasını istiyorsanız mevcut telefon numaralarından ulaşmanız yeterli olacaktır.

Leave a comment

Bizi Arayın
Bize Ulaşın